Abhyanga

Ájúrvédská celotělová masáž 


Ájúrvédská vhodně zvolená dátá snéhan masáž na základě znalostí tridoš systému a zdravotního stavu klienta má v prvé řadě pozitivní dopad na tělo základní fyzické úrovně a poté s tím, jak se uvedou do rovnováhy hlubší fyzické úrovně (energetická a mentální) mohou pak začít fungovat úrovně jemno hmotné (záleží to však na průchodnosti oběhových tělesných kanálů v návaznostech na jednotlivé tělní tkáně) díky čemuž dochází k přenosu vědomí do systému čaker, které se takto získanou energií nabíjí, otáčí a stimulují do svých funkcí od fyzických až po mentální a jemno hmotné. 

Níže uvedené masáže pochází z indického Rádžastánu. Při jejich pravidelných aplikacích a vhodných vzájemných kombinacích dle zdravotního stavu klienta a jeho konstituce, lze dosáhnout u tzv. civilizačních nemocí dnešní doby překvapivě silných dlouhodobých regeneračních účinků na těch nejhlubších úrovních lidského organismu.

Lidé přicházející na ájurvédské masáže by měli být předem obeznámeni s tím, že tyto masáže nejsou věcí konzumu ale přístupu. Tedy ne že jen zaplatím a dostanu uspokojení svých pocitů, svého ega a pokud možno ihned, tak jak to chodí v některých wellness centrech, kde se jedná o okamžitý pocit úlevy a následného uspokojení ale že díky hlubokým účinkům těchto masáží a to jak fyzickým tak energetickým i mentálním, dochází nejen k fyzickému uvolnění ale doslova k rozpouštění ega. Tělo se totiž na všech svých úrovních začne probouzet a to bolí jak fyzicky tak psychicky, (zvláště , máme-li v sobě hluboce zasutá nějaká traumata, nevyřešené vztahy nebo situace) v závislosti na tom, jak je nastaven náš práh vnímavosti.

Tento stav ať jej vnímáme vědomě či jen v podvědomí, může trvat den i týden. Proto by se tomuto samoléčebnému procesu probouzení do rovnovážného stavu měl nechat volný průchod (po dobu pravidelných terapií zklidnit všechny aktivity jak zájmové tak pracovní) s pokorným a radostným očekáváním bez hodnocení a porovnávání a uvědomováním si svých skutečných možností, závisejících jen a jen na nás.

celého těla s posílením imunity, příznivě působí na otoky nohou, artrózu, roztroušenou sklerózu, poruchy krevního tlaku, zrakové problémy a mnoho dalších civilizačních chorob. Protože tato masáž posiluje imunitu je jako jedna z mála vhodná i při zánětlivých onemocněních, při menstruaci i při kardiovaskulárních problémech.

Jedná se o masáž celého těla za použití velkého množství teplého oleje s přísadou bylin či bylinných aromatických olejů. Masáž trvá cca 2 hodiny.