Breussova masáž

Breussovu masáž vyvinul na základě svých dlouhodobých zkušeností a léčitelské praxe Rudolf Breuss z rakouského Bludensee. Byl uznávaným léčitelem a expertem přírodní medicíny.

Breussova masáž se provádí manuálně. Je to jemná, citlivá, energetická masáž zad a páteře, která výrazně uvolňuje tělesné, psychické i duševní blokády. Významným způsobem regeneruje a vyživuje meziobratlové ploténky a je tak klíčem k řešení mnoha problémů v pohybovém aparátu, obzvláště v oblasti kříže a beder. Podle Rudolfa Breusse neexistují zničené nebo opotřebené ploténky, ale pouze zdegenerované. A ty se dají pravidelnou masáží obnovit.

Breussovou masáží páteře se různými speciálními hmaty vlastně oddalují obratle od sebe, aby ploténky měly místo a vmasírovává se teplý třezalkový olej. Tím se docílí nabobtnání meziobratlových plotének a uvolnění nervů, které v páteřní oblasti vycházejí do celého těla.

Při Breussově masáži se také automaticky ošetřují akupresurní body, které jsou vyústěním spojnic orgánů a jsou uloženy podél páteře na meridiánu močového měchýře. Aktivováním těchto bodů dochází kromě výrazného uvolnění páteře a odstranění bolesti zad, často i k vyřešení různých psychických blokád.

Masáž trvá cca 30 minut a je možné ji kombinovat i s dalšími masážemi, či provádět na závěr masáže zad a šíje.