Ájúrvédské masáže

VEDOU K OČISTĚ CELÉHO TĚLA A NASTOLENÍ VNITŘNÍ ROVNOVÁHY

Ájúrvédské masáže jako prevence i jako součást léčby mají nejen uvolňující účinky na lidský organismus ale mohou nastartovat i samoléčebné procesy kterým tělo rozumí a o které se neustále pokouší, tedy uvádět organismus do rovnováhy, stavu, který je mu původem vlastní.

Není to jen samotná masáž ale přístup ke klientovi, atmosféra při masáži, předchozí pohovor, použití vhodných olejů a sekvencí vhodných masáží v časovém horizontu. Ale nejdůležitější vůbec je, zda chce klient na sobě pracovat, dodržovat doporučení a začít se o sebe starat. Je též nutné při práci s novým klientem minimálně tří návštěv v krátkém časovém intervalu z důvodů korekcí diagnostiky a doporučení dalších postupů pro regeneraci organismu.

Pamatujme, že dnešní tzv. civilizační choroby pramení z toho, že naše tělo i mysl přijímá více věcí než dokáže strávit a to každým okamžikem našeho žití. Jsme velcí ale povrchní konzumenti. Díky navyklé povrchnosti, většinou nejsme schopni pochopit podstatu a nevidíme další souvislosti a provázanosti s dalšími skutečnostmi a situacemi. Soucit, láska, pokora a pozornost , smysluplná práce, plný prožitek současného okamžiku, to je to, co nedává prostor v našem mozku pro úzkost, strach a deprese.