Jak často navštěvovat masážní studio?

20.05.2022

Masáž je velmi příznivá nejen pro tělo, ale i pro duši.

O benefitech masáží jsme již v našem blogu psali.

Jak často tedy chodit na masáže?

- na částečnou masáž můžete chodit denně - jde o okamžitou relaxaci té partie, která masáž potřebuje - dokud nedojde k vymizení bolestivosti

- frekvenci masáží je nutno přizpůsobit stavu svalstva, které by nemělo být v optimálním stavu vůbec bolestivé. Pokud někdo trpí dlouhodobějšími bolestmi např. zad, je vhodné absolvovat masáž každý týden po dobu 5-7 týdnů.

- po zlepšení stavu - pro udržení či preventivně - stačí chodit zhruba jednou měsíčně

- masáže harmonizující jako je např. ayurvédská či havajská masáž, je možno chodit podle vůle klienta, doporučuje se ale cca 1x za 14 dní.

- při terapii Trigger points v akutním stavu se pracuje s intervalem 3-5 dní. Nedělají se delší přestávky, dokud neustane bolest a kratší, kvůli citlivosti místa po zásahu.

Masáže je dobré podpořit dalšími technikami, které prodlouží jejich účinek - tejpováním, strečinkem, cvičením s pěnovým válcem, tenisovým míčkem či dalšími pomůckami. A nejlépe posílením oslabených partií. Takto se nechá prodloužit doba, kdy je potřeba opět zajít na masáž.

Indikací je bolest, nepohodlí, diskomfort.


Tím se dostáváme k tomu, že současné doba nám ukazuje, že jediná jistota je změna. Že nemůžeme počítat s ničím a stavět na ničem. Ale to, co si člověk dopřeje pro své zdraví, ve formě sportu, zdravého jídla, masáže, procházky přírodou - zkrátka když si dopřeje wellness životní styl , to mu nikdo nevezme. A jedná se o investici sama do sebe. A navíc investici pozitivní, protože bude mít svůj život složený nejen z povětšinou pozitivních, ale zdraví budující ch okamžiků. A to jak pro duši, tak pro tělo.

Dost lidí se nechává slyšet, že o masáži/cvičení přemýšlí, že už na ní myslelo, protože bolest... Ale myšlenku přejdou, investují klidně peníze do oblečení, vozidla, domácích mazlíčků, rodinných příslušníků, zahrady, koníčků.. a na sebe myslet přestanou. Kvalita jejich vlastního života se nezlepší a bolesti nemizí.

A přitom stačí tak málo - najít si půl hodiny pro sebe a nechat o sebe pečovat :)